İYİ Partili Ağıralioğlu'nun, "Biz Türk'ün Müslüman olmayanına Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürt'e niçin Kürt diyelim?" sözlerine Cübbeli Ahmet'ten destek verdi: "Türkün de Kürdün de maalesef kâfirleri bulunmaktadır."

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun, “Biz Türk’ün Müslüman olmayanına Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürt’e niçin Kürt diyelim, insan diyelim?” şeklinde tartışma yaratan sözlerine Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’den destek geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cübbeli Ahmet, “Kürtler; sahâbe-i kirâmdan Câbân el-Kürdî ve tâbi‘înin ulularından olan oğlu Meymûn ibni Câbân el- Kürdî Hazretleri’nin torunları ve akrabâsıdır. Dolayısıyla onlara ancak İslâm sıfatı ve Müslümanlık vasfı yakışır. Lâkin Türkün de Kürdün de maalesef kâfirleri bulunmaktadır” yorumunda bulundu.

Mahmut Ünlü paylaşımına şöyle devam etti:

“Tabi ki onlara kâmil mânâda Türklük ve Kürtlük sıfatı yakışmaz velâkin insanlık vasfı kâfir-mümin herkese şâmildir.

Zîrâ Allâh-u Teâlâ, Kur’ân-ı Kerîm’de kâfir olan kimselere de “Ey insanlar” diye hitâb etmektedir. Dolayısıyla Yavuz Ağıralioğlu kardeşimizin sözü kısmen geçerli kısmen hatâlıdır.”

Akşener: Kendilerini CHP’nin sözcüsü gibi görenler özensiz bir dil kullanıyor Akşener: Kendilerini CHP’nin sözcüsü gibi görenler özensiz bir dil kullanıyor

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, “Biz Türk’ün Müslüman olmayanına Türk demiyoruz, kemaliyle Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürt’e niçin Kürt diyelim? Niçin insan diyelim?” demişti.