İstismara maruz bırakıldığı için 16 yaşında yaşamına son vere Damla Demir, komşusunun kendisine tacizde bulunduğuna dair bir not yazmış, Demir'den alınan DNA örnekleri de M.K. ile eşleşmişti. Tutuklu M.K. ise ikinci duruşmada ‘ev hapsi kararıyla’ tahliye edildi.

Gözden kaçırmayın

İstanbul’da bir kadın katledildi İstanbul’da bir kadın katledildi

Zonguldak’ta 16 yaşındaki Damla Demir, 20 Mayıs 2021 tarihinde evinde yaşamına son vermiş, Savcılık cep telefonu incelemesinde intiharıyla ilgili not yazdığını tespit etmişti. Demir'in komşuları 56 yaşındaki M.K.’nın kendisin, cinsel istismara maruz bıraktığını anlattığı notta “Bir kere öpeceğim deyip kolumdan tuttu. Çok korktum. Onu itip eve geçtim. Odama geçtim, ağladım. Benden büyük yaşlı, sapık. Böyle giderse kendimi öldüreceğim” yazdığı görülmüştü.

TIRNAKLARINDAN ALINAN ÖRNEK FAİL İLEE UYUŞTU

DHA'nın haberine göre, bunun üzerine Demir’in tırnaklarından alınan DNA örnekleri M.K. ile uyuştu. Tutuklanan M.K.’nın, cep telefonuna ‘Aşkım Damla’ olarak kaydettiği genç kıza “Aşkım seni özlüyorum. Ablan gelmeden gel canım” gibi mesajlar attığı ortaya çıktı. M.K. hakkında ‘sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 3 yıldan 8 yıla, ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan ise 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 18 Ocak’ta görülen duruşmada suçlamaları reddeden M.K. ev hapsi kararıyla tahliye edildi. Damla’nın ailesi karara itiraz edip üst mahkemeye dilekçe verdi.