Eski eşinin yayınladığı ses kaydı nedeniyle gündeme gelen CHP'li Aykut Erdoğdu ile ilgili parti sözcüsü Faik Öztrak'tan açıklama geldi: "Kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz."

Çataklı’dan Özdağ’a: Sana uygun bir karşılama hazırlamıştık; bekledik, gelmedin Çataklı’dan Özdağ’a: Sana uygun bir karşılama hazırlamıştık; bekledik, gelmedin

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğdu'nun eski eşi ile yaptığı telefon görüşmesi kaydının sosyal medyada yayınlanmasıyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğdu ile 3,5 ay önce ayrıldığı eski eşi Özge Erdoğdu arasında boşanmadan önce geçen bir konuşma sonrasında Aykut Erdoğdu, geçtiğimiz haftalarda evlendiği eşi CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Tuba Torun'dan özür dilemişti.

Görüşme kaydına göre Erdoğdu, Tuba Torun'un CHP Parti Meclisi'ne girmesi için beş kez Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradığını söylemişti. Erdoğdu, kurultay boyunca kendisi için oy topladığını vurguladığı Torun'un Parti Meclisi'ne girmesi için kendi adını listeye koymadığını anlatmıştı.

"HİÇBİR ŞEYE ADAY DEĞİLİM"

Erdoğdu, "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz" sorusuna ise şu yanıtı vermişti:

"İstifa benim için aday olmamam, zaten olmam. Buna yenilmiş olmayı da içim elvermiyor bir de uzaktan da olsa destek vermek istiyorum, çünkü son üç ay kapandım çalıştım, daha da çalışacağım. Tüm kalbimle söylüyorum ben devlette yetiştim. Yurt dışında okudum, halkla ilişkim vardır. Siyasette şu an çok ağır bir kriz yaşıyoruz. Benim de kolum kanadım kırıldı tabii, ama dönüp bu ülkeye borcumu ödemek isterim. Hiçbir şeye aday değilim, hiçbir görev talebim yok. Genel Başkan veya parti yönetimi zor durumda bıraktığımı düşünürse hemen, o konuda çekincem yok ama şu an sağlıklı karar verecek durumda değilim çünkü Tuba’nın durumu da çok kötü."