İstanbul'da AKOM, meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelerde kentte bu gece boyunca fırtına beklendiğini duyurdu. Meteoroloji ise Batı Karadeniz için yüksek riskli sel uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yaparken, Batı Karadeniz için de kırmızı, turuncu ve sarı alarm verilen illeri açıkladı.

UYARI VERİLEN İLLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarılara göre, Kastamonu, Sinop, Bartın, Karabük, Düzce ve Zonguldak illerine kırmızı uyarı verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı avlanacak hayvanların listesini açıkladı, eski Milli Parklar müdürü Özkara: Yabani hayat büyük tehdit altında Tarım ve Orman Bakanlığı avlanacak hayvanların listesini açıkladı, eski Milli Parklar müdürü Özkara: Yabani hayat büyük tehdit altında

Sakarya, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Yozgat, Tokat, Amasya, Samsun illerine ise turuncu uyarı verildi.

İstanbul, Kocaeli, Bursa, Bilecik, Ankara ve Sivas ve Ordu illerine ise sarı uyarı verildi.

İSTANBUL'A FIRTINA UYARISI

Açıklamada, İstanbul'da bu akşamüstü 17.00'den itibaren il genelinde yer yer kuvvetli rüzgar ve yağış geçişleri beklendiği ve yarın sabaha kadar sürecek geçişler konusunda dikkatli olunması gerektiği bilgisi verildi.

İstanbul Büyükşehir Blediyesi bağlı Afet Koordinasyon Merkezi de 17.00'den itibaren rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi beklendiğni açıkladı. Saatte 15-45 kilometre hıza ulaşacak rüzgarlarla sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmur geçişleri yaşanabilir.