Haber: Hülya Kılınç

Hafsa Sultan Mahallesi'nde CHP'li mahalle üyeleri ile bir araya gelen Yunusemre İlçe Başkanı Heval Şahin Turan ve yönetim kurulu üyeleri, yürütülecek seçim çalışmaları çerçevesinde Mahalle Yönetimi'ni oluşturdu. Dokuz kişiden oluşan CHP Yunusemre Mahalle Yönetimi, önümüzdeki hafta yapacakları ilk toplantıyla birlikte seçim çalışmlarına başlayacak.

WhatsApp Image 2023-10-02 at 14.29.03

“SOKAKLARDAN CADDELERE, CADDELERDEN KENT YÖNETİMİNE”

Yunusemre İlçe Başkanı Heval Şahin Turan, öncelikli hedeflerinin Yunusemre Belediyesi'ni almak olduğunu belirterek, mahallelerde organize olarak yürütecekleri seçim çalışmaları hakkında şu açıklamada bulundu “Bir süredir kendi içimizde hazırlıklarını yürüttüğümüz seçime yönelik yapacağımız çalışmalara yönelik ilk adımı Hafsa Sultan Mahallemizde attık. Mahalledeki parti üyelerimizle yaptığımız toplantıda 9 kişiden oluşan mahalle yönetimini seçtik ve görevlendirmeler yaptık. Mahalle yönetimi bu hafta içinde ilk toplantısını yapacak, ardından sokak çalışmalarını başlatacak. Buradaki hedefimiz sokaklardan caddelere, caddelerden evlere ve evlerden kent yönetimine ulaşmak.”

“EKONOMİK, SOSYAL VE TOPLUMSAL SORUNLARIN ÇÖZÜM ODAĞINDA OLACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Yunusemre İlçe yöneticilerinin de kendi içinde görev bölümü yaparak her bir yöneticinin seçmiş olduğu mahalleden sorumlu olacağını kaydeden Turan, “Bugün başlattığımız çalışmayla önümüzdeki günlerde daha çok insana ulaşmak; mahallelerdeki ekonomik, sosyal ve toplumsal sorunların tespitinde ve çözümünde etkin rol almak istiyoruz. Başlattığımız bu pratik eylemde ayrıca Yunusemre'de yaşayan tüm yurttaşlarımızı birlikte çalışmaya davet ediyoruz”dedi.

“YUNUSEMRE BELEDİYESİNE PARTİMİZİN ALTIOKLU BAYRAĞINI BELEDİYE"

Önümüzdeki hafta Yeni Mahalle ve Barbaros Mahallesi'nde yapılacak toplantılarla mahalle yönetimlerinin seçileceğini ifade eden Turan, önümüzdeki hafta 5 mahallede ve ardından hızlı bir şekilde tüm mahalle ve köylerde çalışmaları tamamlayacaklarını söyledi. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçime kadar, ilçe yöneticileri ve ilçede yaşayan yurttaşlarla gece gündüz çalışacaklarını kaydeden Heval Şahin Turan, 31 Mart seçiminde Yunusemre Belediyesi'ni kazandıklarında Türkiye'ye örnek bir belediyecilik hizmeti vereceklerini dile getirdi.