CHP lideri Özgür Özel, erken seçim tartışmaları hakkında konuştu. Özel, “‘Millet erken seçim isterse ben de hazırım. Böyle giderlerse yakın” dedi.

Özel, partinin yakında büyük bir emekli mitingi düzenleyeceğini de duyurdu.

Now TV’de İlker Karagöz ile Çalar Saat programında açıklamalarda bulunan Özel’in açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde:

“Biz bunun bir yerel seçim olduğunu unutmuyoruz. Millet sizi birinci parti olmanızı istiyoruz dedi. Sen kibrini göstermeyi sürdürürsen, millet erken seçim de ister. İnsanların cebinde parası yok. İnsanların ‘bunlarla olmuyor’ demesi erken seçim çağrısından çok daha etkilidir. Ben bir erken seçim çağrısı yapmayacağım. Ama milletimize kulak vermeye devam edeceğiz.

‘BÜYÜK EMEKLİ MİTİNGİ YAPACAĞIZ’

Çok yakında büyük bir emekli mitingi yapacağız. Yeri ve zamanı değerlendireceğiz. Ancak, mitinglerimiz barışçıl olacak. Emekliye 10 bin lira maaş veriyorsunuz. Emeklilerin sesini duymamaya devam ederlerse, biz emeklilerin sesini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Yürütmenin atması gereken adımlar var. Belediyelerimiz tasarruflu bir şekilde yönetilecek. Ne olursa olsun, mazeret üretmeyiz. Bu enkazı hep birlikte ayağa kaldıracağız. Milletin bu yoksulluğunda onları rahatsız edecek. Belediyeyi biz aldık diye CHP’lilerin çocukları işe girecek diye bir şey yok. İşe giren hakkıyla girsin. 31 Mart’ta atılan tokat kibre, şatafata atılmış tokattır. Sen yaparsan sana da atılır.”