CHP Gençlik Kolları Avrupalı gençleri Türkiye'de ağırlamaya hazırlanıyor. CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ülkem Uruk, Young European Socialists (YES), yılsonu toplantısının 24 ülkeden 50'nin üzerinde katılımcıyla CHP Gençlik Kolları'nın ev sahipliğinde İstanbul’da yapılacağını açıkladı.

Avrupa’daki sosyal demokrat ve sosyalist partilerin gençlik örgütlerinin oluşturduğu Young European Socialists (YES) üyeleri 2-4 Aralık arasında İstanbul'da olacak.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ülkem Uruk, yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

“CHP Gençlik Kolları olarak Avrupalı genç arkadaşlarımızla buluşacağımız bir toplantıya İstanbul’da ev sahipliği yapmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımcıların birçoğu partilerinde yöneticilik, milletvekilliği ya da gençlik örgütü başkanlığı gibi üst düzey görevler üstlenmektedirler. Ayrıca Almanya, İspanya, Finlandiya gibi pek çok ülkede bu partiler iktidarda bulunuyor. Toplantıda Avrupa Parlamentosu Milletvekili, YES Genel Başkanı Alicia Homs Ginel ve YES Genel Sekreteri Ana Pirtskhalava da olacak.

Avrupalı gençlerin partimize ve ülkemize olan ilgilerini gözlemliyoruz. Bu toplantı ile çok sayıda ülkeden gelen katılımcılarla Avrupa’nın değişen dengeleri, teknoloji, ekonomi, iklim krizi, toplumsal cinsiyet eşitliği, enerji sorunu, insan hakları vb. konularda fikir alışverişinde bulunacağız ve aynı zamanda onların iktidar tecrübelerini dinleyeceğiz.”

Garo Paylan’dan EYT açıklaması: Tüm yurttaşlarımızın sorunlarını çözecek şekilde tamamlamalıyız Garo Paylan’dan EYT açıklaması: Tüm yurttaşlarımızın sorunlarını çözecek şekilde tamamlamalıyız