Karabük'te imam Yusuf Ziya S.'nin görevli olduğu caminin odasında başka bir kadınla eşi tarafından çıplak halde basıldığı iddia edilmişti.

Yusuf Ziya S. iddiaları reddederken, konuyla ilgili Karabük Valiliği’nden açıklama yapıldı.

Yusuf Ziya S.'nin görevden alındığı belirtilen açıklamada, "Kamuoyu gündemini meşgul eden, ilimiz merkez Sipahiler Köyü Sözleşmeli Camii imam hatibi Y.Z.S. ile ilgili iddialar üzerine Valiliğimizce ivedi olarak mahallinde soruşturma başlatılmış olup, konuyu incelemek üzere murakıp görevlendirilmiştir. Konunun hassasiyetine binaen Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Müfettiş talebinde bulunulmuş, başkanlıktan gelen müfettişler tarafından konu tahkik edilmiş ve adı geçen görevlinin 09/12/2022 tarihinde sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Türkiye medyasında yer alan haberlere göre, Karabük'e bağlı Sipahiler Köyü'nde imam olan Yusuf Ziya S.'nin camiden uzun süre dönmemesinden şüphelenen 23 yaşındaki eşi A.S., 10 Kasım 2022 günü camideki odada eşini yarı çıplak halde başka bir kadınla basmıştı.

Daha sonra kaynanası ve jandarma da camiye gelmiş ve olay büyümüştü.

İmam Yusuf Ziya S., kendisine iftira atıldığını öne sürerek, "Bana bu aciz iftirayı atan zannımca ya benimsin ya rezilsin embesilliğini kendisine düstur edinmiş sıkıntılı kimselerdir. Ben ilahiyat fakültesi ve adalet mezunu, ne yaptığını bilen, çevreme, görevime saygılı ve sadık bir din adamıyım" dedi.

WHATSAPP MESAJLAŞMALARI ORTAYA ÇIKTI

Yusuf Ziya S., kayınpederinin olaydan 6 gün önce kendisine tehdit mesajı attığını söylerken, WhatsApp mesajlaşmaları da ortaya çıktı.

Mesajda şu ifadeler yer aldı:

Kayınpeder: Selamün aleyküm Yusuf. Ben sana ben bu kızı hafız imam diye vermiştim. Hafızlıktan, imamlıktan para kazanman bundan sonra senin için bitebilir. Kariyerinin hepsinin içine ettin. Düşün zinakar hafız imam medyada. Savcılığa suç duyurusu müftülüğe yapıldığını düşün. Hafız olmasa idin ben sana kızımı vermezdim.

İmam: Aleykümselam baba. Sana saygım ve sevgim sonsuzdur. Ama ben hiç zina yapmadım.