Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun BM heyetinde bir kişinin testi pozitif çıktı

76'ncısı düzenlenen BM Genel Kurulu görüşmelerine katılmak için New York'a giden Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun heyetinde bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı aktarıldı.

DÜNYA 21.09.2021 - 20:34 21.09.2021 - 20:38

Birleşmiş Milletler (BM) Zirvesi'ne katılmak için ABD'nin New York şehrinde bulunan, aşı karşıtı Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun heyetinde bir kişinin koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktı.

"HEYETTEKİ KİŞİNİN BOLSONARO İLE TEMASI YOK"

Bolsonaro, bu yıl 76'ncısı düzenlenen BM Genel Kurulu Görüşmelerine katılmak için New York'a gelen 100'den fazla lider arasında yer alıyor.

AA'nın aktardığına göre ABD, BM Zirvesi'nin salgının hızla yayılacağı bir etkinlik olacağı endişesi taşırken, aşı karşıtı olarak bilinen Bolsanaro'nun BM heyetinde bir kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.

Diplomatik kaynaklar, heyetteki kişinin Bolsanaro ile temasının olmadığını ve şu an karantinada bulunduğu bilgisini paylaştı.

Bolsanaro ve heyeti, New York kentinin restoranlar gibi kapalı alanlarda uygulanan aşı zorunluluğu kuralı nedeniyle sokakta ayakta pizza yerken görüntülendi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST