"Boğaziçi Üniversitesi'nde daha sert müdahale için para dağıtıldı" iddiası

Melih Bulu döneminde Boğaziçi Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü Vekilliği'ne atanan Alparslan Çepni'nin, daha sert müdahalede bulunmaları için özel güvenliğe para dağıttığı ileri sürüldü.

GÜNDEM 17.07.2021 - 09:08 17.07.2021 - 09:14

Görevden alınan kayyum rektör Melih Bulu’nun atadığı Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü vekilli Alparslan Çepni’nin güvenlik görevlilerine öğrencilere daha sert müdahalede bulunmaları için para dağıttığı öne sürüldü.

Cumhuriyet'ten Bilal Çelik'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanan ve 6,5 ay sonra yine Erdoğan’ın kararıyla görevden alınan Melih Bulu, Alparslan Çepni’yi, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü Vekilliği'ne atadı. 

Geçmişinde MHP’ye yakın Türk Eğitim-Sen’de de yöneticilik yapan Çepni’nin öğrencilerin protestolarında daha sert karşılık vermesi için emrinde çalışan güvenlik görevlilerine para dağıttığı öne sürüldü.

WHATSAPP MESAJLARINA DA YANSIDIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ 

Çepni’nin öğrencilere sert müdahalede bulunan güvenlik görevlilerine, 'yerine göre' kişi başı 200, 500 ve bin TL’ye yakın para dağıttığı iddia edildi. 

Cumhuriyet'in haberine göre, okulda görevli bazı isimler de bu iddiayı doğruladı.

Güvenlik görevlilerinin yer aldığı Whatsapp grubundaki yazışmada da para dağıtıldığına yönelik mesajlar paylaşıldığı ileri sürüldü.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@