Bilecik'te zehirlenme şüphesiyle hastaneye yapılan başvurulara dair inceleme

Bilecik Valiliği, bazı yurttaşların çeşitli sağlık şikayetleriyle hastaneye başvurması üzerine ilgili kurumlarca numune ve analiz çalışmaları başlatıldığını aktardı.

SAĞLIK 22.10.2021 - 17:40 22.10.2021 - 17:45


Bilecik Valiliği, dün gece saatlerinden itibaren karın ağrısı, bulantı ve kusma semptomlarıyla Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne başvurular olduğu açıkladı.

Açıklamada, hastaneye başvuran kişilerin tedavilerinin yapılarak taburcu edildiği vurgulanarak, acil serviste müşahede altında tutulan iki hastanın Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya tarafından ziyaret edildiği aktarıldı.

100 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ HASTANEYE BBAŞVURDU

DHA'nın haberine göre, Bilecik Kredi ve Yurtlar Kurumları’nda kalan yaklaşık 100 üniversite öğrencisi, dün gece yarısından sonra mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle Bilecik Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Bazı öğrenciler ise ambulansla hastaneye getirildi. Öğrencilerin yurtta yedikleri yemekten etkilendikleri belirtildi. Birçoğu ayakta tedavi edilen öğrenciler, sabah taburcu oldu.

"NUMUNE VE ANALİZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Dr. Kemal Kızılkaya, "Konu Valiliğimiz tarafından takip edilmektedir. Hastaların şikayet sebebi ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince numune ve analiz çalışmaları devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST