İstanbul ve New York'ta güncel sanatın öncü ve özgün kuruluşlarından biri olan Protocinema, 10. yaşını Yeni Kundura Binası’nda gerçekleşecek "Bir Zamanlar Kavranamayan" adlı grup sergisiyle kutluyor.

Gözden kaçırmayın

Eurovision 2022’de finalistler belli oldu Eurovision 2022’de finalistler belli oldu

Beykoz Kundura'da açılacak "Bir Zamanlar Kavranamayan" adlı sergi, 4 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek ve Türkiye ve Amerika’dan toplam 9 sanatçının işlerini buluşturacak. Abbas Akhavan, Gülşah Mursaloğlu ve Hera Büyüktaşcıyan’ın sergiye özel hazırladıkları yeni heykel ve yerleştirmelerin sanatseverlerle ilk kez buluşacağı sergide, Amie Siegel, Banu Cennetoğlu, Ceal Floyer, Mario Garcia Torres, Zeyno Pekünlü’nün işleri de yer alacak.

Amerikalı sanatçı Paul Pfeiffer’ın 11 Eylül’de Dünya Ticaret Merkezi yıkılmadan bir kaç ay önce İkiz Kuleler’e yerleştirilmiş ekranlarda sergilediği "Orfe’nin İnişi" adlı videosu da 20 yıl sonra restore edilerek sergiye özel yeniden gösterilecek. Beykoz Kundura'nın Yeni Kundura Binası’nda gerçekleşecek “Bir Zamanlar Kavranamayan” sergisi, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 15:00 - 20:00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.