Beşiktaş'ın altyapısından çıkan genç yetenek Semih Kılıçsoy, siyah-beyazlı taraftarların büyük umudu. Kılıçsoy, ilk kez basına konuştu. 18 yaşındaki futbolcu, annesi Aysel Kılıçsoy ve zabıta olan babası Şenol Kılıçsoy'un kariyer basamaklarını çıkması için yaptıkları yardımları anlattı.

Semih Kılıçsoy, Sözcü'den Doğan Gündoğdu'ya anne ve babasının kendisi için yaptıklarını şöyle anlatıyor:

"BİR DAHA RÖVEŞATA YAPMA"


"Onlar benim en büyük destekçim. Her zaman arkamda durdular. Babam Fulya’ya gidip gelebilmem için araba aldı. Sırf beni antrenmana götürebilmek için vardiyasını değiştirip, gece çalışmaya başladı. Babam bana bu sezon 10-15 tane atarsın diyordu. Ben de baba yapma nasıl olacak? 4-5 atayım yeter diyordum. Annem maçlardan sonra arar, yarım saat konuşur, analiz yapar. Şunu şöyle yapsaydın, niye şu pozisyonda böyle yaptın? Bir tane daha atabilirdin der. Babam da maçtan önce arar, 'Bak iyi motive ol, şöyle oyna, böyle oyna' diye tarif eder. Ben de takılırım makara yaparım, 'Bana işimi öğretmeyin' diye. Bir gün alt gruplarda Beşiktaş ile maçtayız. Röveşataya kalktım rakibimde üzerime düştü. Biraz da sakatlandım. Annem her röveşata yaptığımda maçtan sonra kızar bana. 'Bir daha röveşata yapma' filan diye uyarıyor beni. Ben gözü pek davranırım annem de korkar tabi ben böyle olunca.”

Semih için üç ismin yeri çok özel. Şenol Güneş, Serdar Topraktepe ve Samet Aybaba. Golcü futbolcu çıkış hikayesini şöyle özetliyor:

“Serdar hoca ve Şenol hoca ile tesiste karşılaştık. Şenol hoca bir sonraki gün hemen beni idmana aldı. Beni ilk oynatan Şenol hoca. Benim için farklı bir yeri var. Hayallerimi ilk gerçekleştiren oydu. Serdar Topraktepe de bana çok güvendi çok şans verdi. Bu çıkışı yaptıysam onun katkısı çok büyük. Samet Aybaba ise bütün gençlere kendisini değerli hissettiriyor. Altyapıdaki gençlere en kariyerli futbolcu kadar değer veriyor. Feyyaz ağabey ve Başkanımız Hasan Arat’a da çok teşekkür ediyorum.”

"KAZANDIĞIM İLK PARAYLA BABAMA ARABA ALDIM"

Babam benim için çok fedakarlık yaptı. Beşiktaş’a gelişimde beni getirmek için araba almıştı. Ben de Beşiktaş’tan kazandığım ilk para ile babama araba aldım.

"YATAN OYUNCUYU SEVMEM"

"Kendimi en rahat hissettiğim yer santrfor pozisyonu. Forvet oynamak istiyorum. Orada daha rahatım. Benim bitirici özelliğim, patlayıcı kuvvetim, gol vuruşlarım, seri olmam en belirgin özelliklerim ve kaleye yakın yerlerde yapmalıyım bunları. Mücadeleciyim, yatan oyuncuyu sevmem. Beklemeyi ve durmayı da! Bazı oyuncular en ufak şeyde yerde yatıyor. Hiçbir maçta zorlandığım bir oyuncu olmadı. Osayi ile mücadelemiz oldu derbide. O da hızlı ve kaliteli oyuncu ama fizik ve güç olarak zorlanmam."