İzmir Çiğli'de 'sınır' davası! Hakkı olan sınırına kavuşacak İzmir Çiğli'de 'sınır' davası! Hakkı olan sınırına kavuşacak

Bayraklı Belediyesi, yerel seçimlerden bu yana geçen yaklaşık üç yılda, ilçedeki yeşil alan miktarını 60 bin metrekareye çıkardı. Başkan Serdar Sandal, “Bayraklı, İzmir’in en yeşil ilçelerinden biri oldu. Çocuklarımıza rahat nefes alabilecekleri güzel yarınlar bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

İlçe genelindeki park, yeşil alan ve sosyal donatı alanı oranını artırmak için çalışmalarına devam eden Bayraklı Belediyesi, yerel seçimlerden bu yana ilçeye 60 bin 769 metrekare yeni yeşil alan kazandırdı. İlçeye, yılda ortalama 10 bin metrekare yeşil alan kazandıran ekipler, Bayraklı’nın mahallelerindeki boş alanları değerlendiriyor. 

Çalışmalar çerçevesinde son dönemde yürütülen çalışmalarda, Osmangazi Mahallesi 617/5 Sokak’ta 3 bin metrekarelik yeni yeşil alan yaratıldı. Soğukkuyu’daki 3 bin 400 metrekarelik alana sahip Köy Enstitüleri Parkı baştan sona yenilenirken, yeşil oranı artırıldı. Osmangazi Mahallesi 647 Sokak’ta ise sıfırdan 3 bin 739 metrekarelik park inşa edildi. Çalışmalarda, ilçe genelinde binlerce fidan ve mevsimlik çiçek dikildi. Atıl haldeki boş alanlar ağaçlandırıldı. 

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Geleceğimizi düşünüyor ve yarınlara daha güzel bir Bayraklı bırakmak istiyoruz. Bu nedenle parklarımızı, yürüyüş yollarımızı, oyun gruplarını, kent ekipmanlarını, spor aletlerini yeniliyor, değerlendirilebilecek her alanı yeşillendiriyoruz. İzmir’in en yeşil ilçelerinden biri olarak çocuklarımıza karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz ve onlara daha yanaşabilir bir dünya bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.