Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) başkentlileri, 'Ankara Yaz Şenlikleri ve Konserleri' ile buluşturmayı sürdürüyor. Hüseyin Turan, Gökhan Türkmen ve Kent Orkestrası konserleriyle başlayan yaz şenlikleri bu hafta da Akyurt, Bala ve Ulus Gençlik Parkı’nda farklı sanatçıların katılımıyla devam edecek.

ABB, başkenti kültür ve sanatın da başkenti yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. ‘Ankara Yaz Şenlikleri ve Konserleri’nin ilkini 23 Temmuz’da Çubuk’ta Hüseyin Turan ve Kent Orkestrası, Altınpark’ta ise Gökhan Türkmen ile başlatan ABB, bu hafta da Mehmet Demirtaş, İbocan ve Fatma Turgut konseriyle başkentlileri buluşturacak.

EKİM AYI SONUNA KADAR HER HAFTA MÜZİK VE EĞLENCE

ABB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı her hafta merkez ve çevre ilçelerde ekim ayı sonuna kadar kurulacak panayırlarla Başkentlilerin yaz akşamlarını hem eğlenerek hem de müzik dolu geçirmesini amaçlıyor. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği mini lunaparktan kukla oyununa, palyaçolardan yüz boyama etkinliğine kadar 18.00-22.30 saatleri arasında ücretsiz olarak düzenlenen panayır ve konserlerde bir araya gelen 7’den 70’e vatandaşlar, bu hafta ise Akyurt, Bala ve Ulus Gençlik Parkı’nda sahne alacak Kent Orkestrası ve şu sanatçıların konserlerini izleyebilecek:

26 Temmuz 2022 Salı günü Ankara Kent Orkestrası saat 20.00-Akyurt Pazar Yeri

27 Temmuz 2022 Çarşamba günü Mehmet Demirtaş saat 20.00-Akyurt Pazar Yeri

MASKİ'den Oş Kanalizasyon Müdürlüğü'ne ziyaret MASKİ'den Oş Kanalizasyon Müdürlüğü'ne ziyaret

29 Temmuz 2022 Cuma günü Ankara Kent Orkestrası saat 20.00-Bala Pazar Yeri

30 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 20.00 İbocan-Bala Pazar Yeri

30 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 20.00 Fatma Turgut-Gençlik Parkı