Basın İlan Kurumu'ndan yerel gazetelere çağrı: İnternete yatırım yapın

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, yerel gazetelerin internet yayıncılığına daha fazla yatırım yapması gerektiğini dile getirdi.

MEDYA 15.07.2021 - 16:26 15.07.2021 - 16:30

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, Denizli ve Uşak'ta yerel gazetelerin temsilcilerine yönelik düzenlenen "Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi" eğitim programının sertifika dağıtım törenine katıldı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yaptığı knouşmada, "yerel gazetelerin demokrasinin ana aktörleri arasında yer aldığını" ifade eden Duran, kimi zaman 500 satan yerel gazetenin etkisinin 5 bin satan ulusal gazeteyi geçebildiğini söyledi.

"DİJİTAL ETKİNLİKLER ARTIRILMALI"

Yerel gazetelerin özellikle dijital ortamda etkinliklerini artırmaları gerektiğini ifade eden Duran, şunları söyledi: "Siber güvenlikten sayfa tasarımına kadar birçok konuda eğitim çalışması yaptık. Gazetelerin tirajının bu kadar düştüğü ve artık dijitale taşınıldığı bir dönemde gazeteleri ayakta tutma ile ilgili biz diyoruz ki; bizim gazetelerimiz habercilik anlamında çok gelişmiş bir altyapıya sahip, bir doğrulama mekanizması var. İnternet medyasında doğrulamadan ziyade hız önemli. Türkiye genelinde gazetelerimizin yüzde 90'ı internet siteleri konusunda maalesef gerideler. Yeni çıkmış internet siteleri, haber mecraları çok daha öne geçebiliyor."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@