Sözcü’de yer alan habere göre, Ağrı Belediyesince yapılan denetim sonucu 5 market mühürlendi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın talimatı doğrultusunda zabıta ekiplerince il merkezindeki market ve iş yerlerinin düzenli olarak denetlendiği belirtildi.

5 MARKET MÜHÜRLENDİ

Marketlerde gramaj, raf-kasa fiyatları uygunluğu, hijyen ve düzen, son kullanma tarihi kontrolü, fahiş fiyat ve stokçuluğun denetlendiği anlatılan açıklamada, “Ekiplerimizin bugün gerçekleştirdiği denetimde şartları taşımayan 5 market mühürlenerek faaliyetlerine ara verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

BAHÇELİ SERT AÇIKLAMA YAPMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sürekli zam yapan zincir marketlerin, FETÖ ile irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması gerekir” açıklaması yapmıştı.

Bu açıklamadan sonra da Ticaret Bakanı Mehmet Muş, zincir marketlere ilişkin yürüttükleri denetimlerin bulunduğunu belirterek, “Mevzuatın el verdiği ölçüde idari ve cezai yaptırımları uyguluyoruz” demişti.

BAHÇELİ’YE YANIT GELMİŞTİ

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, zincir marketlerin FETÖ’yle ilişkilerinin araştırılması gerektiğini söyleyen MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye sert yanıt vermişti. “FETÖ ile bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var” diyen Aykaç, “Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler” ifadelerini kullanmıştı.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Müzakere masasına oturmak için çerçevenin çizilmesi lazım KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Müzakere masasına oturmak için çerçevenin çizilmesi lazım