Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlandığı 10 Kasım dolayısıyla, Erdemli Kültür Merkezi’nde ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ konseri gerçekleştirdi. Konser boyunca Atatürk’ün sevdiği şarkıları dinleyen vatandaşlar, duygu dolu anlar yaşadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yılında, sevdiği eserler, Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından hem solo, hem de koro performanslarıyla seslendirildi. Erdemli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen anma gecesine her yaştan vatandaşın yoğun katılım sağladığı görülürken, programda Atatürk’ün fotoğraflarının yer aldığı bir de gösterim yapıldı.

“ATA’MIZI ANMAYA, ONUN SEVDİĞİ ŞARKILARI DİNLEMEYE GELDİK”

Anma gecesine katılan vatandaşlardan Saire Mavidamar, “Bugün Ata’mızı anmaya, O’nun sevdiği şarkıları dinlemeye geldik. Ata’mızı andığımız için gururluyuz. Vahap Başkanımız da çok güzel şeyler yapıyor, takdirle izliyoruz. Etkinlik olsun, hizmet olsun hiç kimseye ayrım yapmadan eşit hizmet veriyor. Bunun için teşekkür ederiz” dedi.

“BİZ BU ŞARKILARIN ANLAMINI BİLİYORUZ, GENÇLER DE ÖĞRENSİN”

İbrahim Kara, “Buraya Mustafa Kemal Atatürk için geldim. 63 yaşındayım. Eğer biz buraya gelmeyeceksek, kendimizi geldiğimiz yere gönderelim. Benim gibi yaş almışların yanında, gelen gençler için de çok güzel ve anlamlı. Biz bu şarkıların anlamını biliyoruz, gençler de öğrensin ve unutmasın” diye konuştu.