Ankara'da Suruç anmasına müdahale çok sayıda gözaltı var

 Ankara'da yapılmak istenen Suruç anmasına müdahalede çok sayıda kişi gözaltına alındı.

YEREL 20.07.2021 - 18:57 20.07.2021 - 20:23

Ankara'da Gençlik Örgütleri tarafından Urfa'nın Suruç ilçesinde DAİŞ tarafından yapılan bombalı saldırıda yaşamını yitiren 33 gencin anmasına polis sert müdahale etti.

Gençlik Örgütleri tarafından Güvenpark’ta yapılacak Suruç anması öncesi yüzlerce polis ve gözaltı araçlarıyla park ablukaya alındı. Gazeteciler alana yaklaştırılmazken alana “Suruç için adalet herkes için adalet” sloganı atan 3 genç yere yatırılarak, gözaltına alındı. Gözaltına alınma sırasında gençler polisler tarafından tekmelerle darp edildi.

Gazetecilerin çekim yapmasına da izin vermeyen polisler, gazetecileri alandan uzaklaştırmaya çalıştı.

OLGUNLAR’DA DA SERT MÜDAHALE

Olgunlar Sokak’ta bir araya gelen 20 kişilik gençlik grubuna polisler müdahale etti. Uyarı dahi yapılmadan gözaltına alınan gençler darp edildi. Yere yatırılan gençler üzerlerine ayaklarla basılarak gözaltı işlemi gerçekleştirildi. Polis aracına zorla bindirilen gençler burada da darp edildi. Müdahale sırasında gençler “Suruç için adalet, herkes için adalet” sloganları atmayı sürdürdü. Bir polis genci polis aracına bindirirken, kafasını araca vurdu.

Müdahale sırasında esnaf ve gazetecilerin çekim yapması engellendi. Gençlere uyarmadan müdahale eden polis, esnafın dağılması için sık sık anons geçti. Bir esnaf gençlere uygulanan işkenceye tepki gösterdi. Polisler esnafı alandan uzaklaştırdı.

Müdahale sırasında telsizlerden anons geçen polislerin “Gazeteciler bilgi almaya çalışıyor. Onları alandan uzaklaştırın” sözleri de duyuldu.

TERS KELEPÇE YAPILDI

Konur Sokak’ta da 33 kişinin fotoğraflarının yer aldığı pankartlarla yürümek isteyen gençlere polis izin vermedi. Gençlerin sokağa çıkmasıyla müdahale eden polisler, gençleri ters kelepçe ile gözaltına alındı.

Gözaltına alınan gençlerin nereye götürüldüğüne dair bilgi edinilemedi.

Gözaltına alınan gençlerden isimleri öğrenilenler ise şöyle: “Şamil Parlak, Doğuş Özdemir, Seçil Işık, Deniz Baran Erbudak, Özenç İslamoğlu, Yücel Yavuz, Birkan Polat, Devrim Taylan Eryılmaz, Mert Karatağ, Sefa Bayraktar, Said Boztaş, Emir Parlak, Ertürk Soysal, Zeynep Ülger, Güney Akgün, Deniz Barış Kuş ve Emrecan Konyalı.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@