Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Birgül A. ile kızı Merve D, Cinayet Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirildi.

Ankara Adliyesi'ne sevk edilen şüphelilerden Birgül A, savcılıktaki ifadesinde, maktul Veysel D'nin eski eşi olduğunu, boşandıktan sonra birlikte yaşadıklarını ve eski eşinin kendisine uzun süredir şiddet uyguladığını öne sürdü.

Olayın yaşandığı gün de esi eşi ile kavga ettiklerini ve bu sırada kendini kaybettiğini ifade eden Birgül A, korunmak amacıyla bıçağı aldığını, sonrasını ise hatırlamadığını iddia etti.

Kızının olayda hiçbir dahli olmadığını savunan Birgül A, amacının öldürmek olmadığını ve olaydan sonra kendi isteğiyle polise teslim olduğunu belirtti.

Şüpheli Merve D. ise babasının annesine sürekli şiddet uyguladığını, olay günü evde olduğu sırada aralarında tartışma çıktığını, annesinin de babasını bıçakladığını ifade etti.

Olay

Altındağ ilçesinde Karapürçek Mahallesi 503. Sokak'ta 16 Nisan'da Birgül A. (38) ile 9 yıl önce boşandığı ve birlikte yaşamaya devam ettiği Veysel D. (44) arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma yaşanmıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Birgül A, eski eşini bıçaklayarak öldürmüş, zanlı suç aletiyle polise teslim olmuştu.

Olay günü evde olan çiftin kızı Merve D. de annesi Birgül A. ile birlikte gözaltına alınmıştı.