Suruç Aileleri İnisiyatifi, Suruç’ta IŞİD’in canlı bomba saldırısı sonrası yaşamını yitiren 33 kişiden Polen Ünlü, Şennur Ünlü ve Hatice Ezgi Sadet ile Ankara Gar katliamında yaşamını yitirenleri, 7’ncı ölüm yıldönümü ve bayram dolayısıyla Ümraniye’de bulunan Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda anıldı. 

Kılıçdaroğlu Yalova'da Vedat Türkali'nin dizeleriyle seslendi: Haramilerin saltanatını yıkacağız! Kılıçdaroğlu Yalova'da Vedat Türkali'nin dizeleriyle seslendi: Haramilerin saltanatını yıkacağız!

Anma etkinliğine katledilen Polen Ünlü’nün babası ve Şennur Ünlü’nün eşi Şemsettin Ünlü, Hatice Ezgi Sadet’in ablası Özgen Sadet, Suruç’ta yaralanan Uğur Ok ile Koray Türkay, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), Ölümsüzlerin ve Tutsakların Sesi Platformu, Anadolu Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAYDER) ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi de katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan anmada söz alan aileler, çocuklarının verdiği mücadeleyi sahiplendiklerini belirtti.