AKP Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, Hizmet İş Sendikası Sakarya Şubesi’nde düzenlenen bir toplantıya katıldı. Programda konuşan Bayraktar, milletekili maaşlarının yapılan işe göre az olduğunu ifade etti. 

73 bin TL'lik milletvekili maaşının 'çok gündeme geldiğini' belirten Bayraktar, "Bir vekilin masrafları çok ciddi arkadaşlar. Her yaptığımız masraf bize ait ve vekil maaşı dışında bir şeyimiz yok. Bir vekil özgür olmalı. İçimizde bu ülkeyi parsellemeye alışmış insanlar, belki bir kısım medya vekillerin özgür olmasını istemiyor" dedi.

"ÇOK İYİ PARA AMA AZ"

Aynı zamanda FİSKOBİRLİK Genel Başkanı da olan Bayraktar, sözlerine şöyle devam etti: 

"Rabbime hamdolsun fındığımız var, arka planda bir miktar birikimimiz var... Yoksa bu maaşlarla vekillerin bu çalışmayı yapabilme imkanı yok. Az demiyorum çok iyi para ama yapılan işe göre az. Niye tartışılıyor bu konu? Muhtemelen vekillerin özgür olmasını istemiyorlar. Kanun yaparken bir yerlere muhtaç olmalarını istiyorlar. Yoksa bu iş maaşla yapılacak bir iş değil kutsal bir iş. Aldığımız maaşla her şeye rağmen çok fevkinde bir iş yapıyoruz. Bu iş maaşla falan öyle yapılacak bir iş değil."