Sosyal medyada devletin Hozat'taki yangına müdahale etmemesi eleştirilirken, AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, Photoshop'la yangın söndürme uçağı eklenmiş bir fotoğraf paylaştı.

Gözden kaçırmayın

Meteoroloji, toz taşınımı ile sağanak yağış uyarısında bulundu Meteoroloji, toz taşınımı ile sağanak yağış uyarısında bulundu

Dersim'in Hozat ilçesinde süren orman yangınına havadan müdahale edilmemesi günlerdir sosyal medyada eleştiri konusu olurken, AKP iktidarına yönelik eleştirilere ilginç bir "savunma" geldi. AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, Photoshop'la yangın söndürme uçağı monte edilmiş bir görsel eşliğinde yangına zamanında müdahale edildiğini savundu.

"HALKIMIZ ASIL GERÇEĞİ ÇOK İYİ BİLİYOR"

Özaydın paylaşımında, şu ifadelere yer verdi: "Hizmeti fotoğraf, siyaseti iftira zanneden kimseler bilmeliler ki; Hozat ilçemizde çıkan yangına Devletimiz tüm imkanlarıyla müdahale etmektedir. Bugün arazözlerle, yarın uçaklarla… Tunceli halkımız; Bu yaygara ile üstü örtülmeye çalışılan asıl gerçeği çok iyi biliyor!"

akp-tunceli-il-baskani-yangina-photoshop

AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın'dan ikinci gaf da geldi. Özaydın bu kez de 2016 tarihli videoyu paylaşarak, Hozat yangınının söndürüldüğü müjdesini verdi. Özaydın'ın "Devletimizin yerinde ve yetkin müdahalesi ile #Hozatyangını söndü." paylaşımıyla birlikte yayınladığı video 2016 yılına ait.

akp il baskani