AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhasek "AK Parti'ye neden kırgınsınız?" diye anket yaptırdıklarını söyledi. Alınan yanıtlarda İstanbul'da birinci sırada Suriyeli sığınmacılar, ikinci sırada ekonomik meseleler, Ankara'da da birinci sırada ekonomik, ikinci sırada Suriyelilerle ilgili meseleler öne çıktı.

AKP'li Mehmet Özhaseki; Ankara, İstanbul, Adana, Antalya ve Mersin gibi büyükşehirlerde anket yaptırdı.

"AK PARTİ'YE NEDEN KIRGINSINIZ?"

Bursa Valisi Canbolat koronavirüse yakalandı Bursa Valisi Canbolat koronavirüse yakalandı

Toplumun nabzını tutmak için bu anket çalışmasını yaptırdıklarını ifade eden Özhaseki, AK Parti'ye kırgınlık nedenlerini incelediklerini belirterek, "Antalya, Ankara, Adana, İstanbul ve Mersin gibi büyükşehirlerde, 'AK Parti'ye neden kırgınsınız?' diye sorduk." dedi.

SURİYELİLER VE EKONOMİ

AKP'nin yaptırdığı anket sonuçlarına göre vatandaşlar AKP'ye iki nedenden dolayı kırgın: Suriyeliler ve Ekonomi.

İstanbul'da AKP'ye kırgınlığın ilk nedeni Suriyeli sığınmacılar olurken, ikinci sırada ekonomik kriz yer aldı. Başkent Ankara'da ise birinci sırada ekonomik nedenle, ikinci sırada Suriyeliler kırgınlığın başlıca nedenleri oldu. 

KİMSE AKP'DEN VAZGEÇMEMİŞ

Özhaseki'nin iddiasına göre ankette "Ben artık AK Parti'den vazgeçtim" diyen bir kişi bile yok. Yine AKP'li Özhaseki ankette çıkan sonuca göre vatandaş sorunların çözümünü de AKP'de görüyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili de anket sonucunu paylaşan Özhaseki, "Cumhurbaşkanımızın ismiyle yapılan anketlerde, açık ara Cumhurbaşkanımız önde. Yüzde 50'yi çok rahat geçebiliyoruz." iddiasına bulundu.