Hürriyet'ten Ebru Karatosun'un haberine göre, AKP’de liste hazırlıkları başladı. Bu kapsamda, AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş başkanlığında AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, AKP Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Ali İhsan Yavuz, Erkan Kandemir, Mehmet Özhaseki, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir ve AKP Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan’ın yer aldığı ekip, bir süredir milletvekilleri listelerinin oluşturulması için çalışmalar yapıyordu. Erdoğan’ın söz konusu ekiple bugüne kadar yapılan çalışmaları değerlendirdiği belirtiliyor.

İSTİFALAR BEKLENİYOR

AKP’de şimdiye kadar 12 il başkanı istifa ederken, geriye kalan 18 il başkanının ise Erdoğan’ın seçim tarihini açıkladıktan sonra istifa süreçlerinin devam edeceği aktarıldı. Toplantıda, 3 dönemliklerle ilgili henüz bir karara varılmadığı ifade edildi.

TCDD, Ankara-Sivas YHT Hattı için yüksek gerilim uyarısı yaptı TCDD, Ankara-Sivas YHT Hattı için yüksek gerilim uyarısı yaptı

Erdoğan’ın 14 Mayıs’taki seçimlerle ilgili olarak önümüzdeki hafta çarşamba günü AKP grup toplantısında açıklama yapması bekleniyor.