Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov “Afganistan toprakları teröristler tarafından kullanılmamalı” açıklamasında bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, başkent Moskova’da görüşmelerinin ardından basın toplantısı düzenledi. Lavrov, “Afganistan toprakları teröristler tarafından kullanılmamalı” açıklamasında bulundu.

"BÖLGEDE BARIŞ VE GÜVENLİĞİN SAĞLANMASINDAN YANA POZİSYON SERGİLİYORUZ"

Afganistan’daki duruma değinen Lavrov, “Bölgede barış ve güvenliğin sağlanmasından, Afgan halkının refaha kavuşmasından ve Afganistan topraklarının ileride teröristler, uyuşturucu satıcıları ve diğer organize suç temsilcileri tarafından kullanılması olasılığının engellenmesini gerektiren kararlardan yana pozisyon sergiliyoruz.” diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Endonezya'da gizemli hepatitten dolayı 3 çocuk hayatını kaybetti Endonezya'da gizemli hepatitten dolayı 3 çocuk hayatını kaybetti

"AFGANİSTAN HALKININ YAPACAĞI TERCİHE SAYGI DUYACAĞIZ"

Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) ve Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) zirvelerinin Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de eylülde yapılacağına dikkati çeken Lavrov, bu zirvelerde Afganistan meselesinin ele alınacağını dile getirdi. Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan da Afganistan’daki durumu takip ettiklerini belirterek, “Afganistan halkının yapacağı tercihe saygı duyacağız” ifadesini kullandı.