Adana Barosu, Avukatlık Kanunu’nda yapılan değişikliğe tepki göstererek, “Yürürlüğe giren yasa ile stajyer avukatlar arasında eşitsizlik yaratılmakta, kamu görevi keyfiliğe bırakılmakta, görevi aksatma kanunileşmekte ve bu düzenleme ile mesleğimiz zehirlenmektedir” ifadelerini kullandı.

Adana Barosu’ndan yapılan açıklamada, kamu görevlilerine naylon avukatlık stajı yapma yolunu açan ve 2 No’lu baroları maddi açıdan güçlendirmeyi amaçlayan yasanın, dün (11 Haziran) tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatılarak, şöyle denildi:

“Yürürlüğe giren yasa ile stajyer avukatlar arasında eşitsizlik yaratılmakta, kamu görevi keyfiliğe bırakılmakta, görevi aksatma kanunileşmekte ve bu düzenleme ile mesleğimiz zehirlenmektedir.

Marmaris Belediye Başkanı: Yangın resmi olarak söndürüldü Marmaris Belediye Başkanı: Yangın resmi olarak söndürüldü

Avukatlık mesleğinin ve avukatların onca can alıcı sorunu varken gerçek sorunlara kayıtsız kalan ve yasama gücünü keyfi kullanan anlayışı kınıyoruz.

Gün geçtikçe ağırlaşan ekonomik tablo ve avukatlık mesleğinin sorunları karşısında siyasi iktidarı avukatların can yakıcı sorunlarına karşı samimi olmaya ve TBB ile Baroların görüşleri doğrultusunda çözüm üretmeye davet ediyoruz."