ABD'deki kar fırtınası nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 34'de yükseldi. Kanada’da ise bir otobüsün buzlu yolda devrilmesi üzerine dört kişi yaşamını yitirdi. Uzmanlar fırtınanın birkaç güne dinmesinin beklendiğini söylese de zorunlu olmadıkça seyahat edilmemesi uyarısında bulundu.

Buffalo’da binlerce evin elektriği kesilirken araçlar yollarda mahsur kaldı. Binlerce uçuşun iptal olması yüzünden çok sayıda kişi Noel için ailelerinin yanına gidemedi.

MİLYONLARI ESİR ALDI

560 cesedi parçalara ayırıp satmışlar! 560 cesedi parçalara ayırıp satmışlar!

Pazar günü soğuk havaya dair verilen alarmlardan 55 milyon ABD’li etkilendi. Hava basıncının hızla düşmesi, fırtınanın şiddetini artırmasıyla ortaya çıkan ve bomba siklonu olarak tanımlanan fırtına koşulları yüzünden arama kurtarma ekipleri de yollarda kaldı.

Kanada sınırına yakın olan ve Erie nehrinin kenarında konuşlanan Erie şehrinin yöneticilerinden Mark Poloncarz, hayatını kaybedenlerin bazılarının arabalarda ya da kar kütlelerinin altında bulunduğunu aktardı.

Twitter’dan attığı mesajında Poloncarz, “Hiçbirimiz Noel’in böyle geçmesini tahmin etmiyorduk” dedi. New York Valisi Kathy Hochul, 1977’deki büyük fırtınadan sonra Buffalo’nun tarihindeki gördüğü en şiddetli fırtına ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Hochul, bu fırtınanın tarihe geçeceğini vurgulayarak şehrin, “bir savaş bölgesine dönüştüğünü” aktardı.

"GÖKTEN YARASA YAĞDI"
Soğuk hava elbette sadece insanları etkilemiyor. Hürriyet'te yer alan habere göre sıcaklıkların -8 dereceye düştüğü Teksas eyaletinde onlarca yarasa hipotermik şoka uğraşmış halde bir köprünün altında bulundu


Yerel gazeteler, hayvanların görüntülerini paylaştıkları haberlerinde 'gökten yarasa yağdı' başlığını kullanırken, ölümün eşiğindeki hayvanlar Houston Vahşi Yaşam Merkezi tarafından kurtarıldı.