45 öğretmenin testinin pozitif çıktığı Trabzon'da 11 okul karantinada

Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş'ın açıklamasına göre kentte 45 öğretmenin koronavirüs testinin pozitif çıktı ve 11 okul da karantina altına alındı.Sağlık Bakanlığı'nın risk haritasın...

TOPLUM & YAŞAM 20.03.2021 - 00:16 20.03.2021 - 00:16 Dokuz8 Haber

Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş'ın açıklamasına göre kentte 45 öğretmenin koronavirüs testinin pozitif çıktı ve 11 okul da karantina altına alındı.

Sağlık Bakanlığı'nın risk haritasına göre en riskli iller arasında bulunan Trabzon'da pandemi döneminde 5 öğretmen yaşamını yitirdi. Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, kentte 45 öğretmenin Koronavirüs testinin pozitif olduğunu ve 11 okulun da karantinaya alındığını söyledi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE 5 ÖĞRETMEN HAYATINI KAYBETTİ

Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada kentte 12 bin öğretmenin görev yaptığını belirterek pandemi döneminde 5 öğretmenin yaşamını yitirdiğini söyledi. Hayatını kaybeden öğretmenler için çok üzgün olduğunu belirten Aktaş, “Belli bir tecrübesi olan arkadaşlarımız kaybettik. Bundan sonra umarım hiçbir vatandaşımızı kaybetmeyiz” dedi.

"70 ÖĞRETMEN ARKADAŞIMIZ DA TEMASLI"

Son dönemde vakaların artmasıyla birlikte öğretmenlerin de Koronavirüs’e yakalandığını kaydeden Aktaş, “Aktif görev yapan 12 bin öğretmen arkadaşım var. Testi pozitif çıkıp şu an için tedavi gören 45 öğretmenimiz bulunuyor. 70 öğretmen arkadaşımız da temaslı olduğu için karantinaya alındı. Kentte bulunan 11 okul ise karantina tedbirleri kapsamında kapatıldı” diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@