Bahçelievler'de, hakkında koruma kararı bulunan 16 yaşındaki Beyza Doğan 35 kez şikayetçi olduğu Selim Tekin isimli erkek  tarafından katledildi

Edinilen bilgilere göre olay 6 Ağustos Cumartesi günü Bahçelievler, Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Selim Tekin (28) isimli fail  saplantılı olduğu Beyza Doğan’ın yaşamış olduğu evine gelerek zorla içeri girdi.

Tekin, daha sonra Beyza Doğan’ı ateşli silah ile vurduktan sonra kendi yaşamına son vermek istedi. O esnada evde bulunan Beyza Doğan’ın kardeşi “Kardeşimi kurtarın” diye bağırdı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastanede tedavi altına alındı.

16 yaşındaki Beyza Doğan 2 gün süren yaşam mücadelesi kaybetti. Beyza’nın cansız bedeni Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak incelemenin ardından defnedilmek üzere memleketi Şanlıurfa’ya götürülecek.

“SÖZDE KORUMA KARARI VARDI”

Beyza Doğan ve ailesinin Selim Tekin için koruma kararı aldığı öğrenilirken Beyza Doğan’ın teyzesi Zerife Doğan ise yaşananları Demirören Haber Ajansı'na şu sözlerle anlattı:

“Anne ve babası şikayetçi olmuştu. 2 yıldır bu dava sürüyor. Defalarca savcılığa mahkemeye çıkıldı. Bütün deliller vardı ama hiçbir şey yapmadılar. Sürekli tehdit ediyordu. Ablam sürekli kapıyı kilitliyordu. Ekmek almaya kızı gidiyor tam içeri gireceği esnada ayağını koyup kapının kapanmasını engelliyor. Silahla aileyi tehdit ediyor. Kız kaçıp bağırıyor ‘Ablamı kurtarın’ diye. Komşuyu gönderin bir şey yapmayacağım diyerek kızı banyoya götürüyor. Sözde koruma kararı vardı. Hayatını mahvettiler”

“NEDEN TUTUKLANMADI”

“Koruma kararı sınırsızdı ve eylülde mahkemesi vardı” diyen teyze, “O kızı defalarca kaçırdı. Annesi babası defalarca gidip şikayetçi oldu. 13 yaşında 16 yaşına kadar bunları yaşadı. ‘Ben ayrılırsam beni öldürecek’ bile dedi. Sürekli anlattı ama onu kimse duymadı. Ben ya da başkası olsa anlarım ama o daha çocuktu. Bu adam niye tutuklanmadı? Kızı kaçırdı 3-4 defa. Polis benim ablama bağırıyordu evrak istedi diye. Bu şekilde olur mu? Koruma kararı aldılar. 1 ay içerisinde geldi kızı vurdu” dedi.

“35 DEFA ŞİKAYETÇİ OLDUK”

Baba Cuma Doğan ise yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Bu adam bir buçuk yıl önce Instagram’dan benim kızımla konuşmaya başlamış. Telefonu kızıma uzaktan eğitim için almıştım. Kızım da Instagram’ı yüklemiş ve bu şahısla görüşmüş. Şahıs önceleri ona abi kardeş şeklinde yaklaşmış daha sonra bunu sevgiliye çevirmiş. Kızıma kötü sözler yazmış. Kız kabul etmiyordu. Bu kez tehditler başladı. Kızı Bağcılar Meydanı’na çağırdı ve orada kaçırdı. Benim şu anda adliyede bu şahıs hakkında 35 şikayet dosyam var. Kızımı beş kere kaçırdı. Olay olmadan önce benim evime gelip tekmeyle saldırdı, kapımı tekmeledi. Daha sonra ben savcıya gittim şikayette bulundum savcı koruma kararı çıkardı. Durum bundan ibaret. Kızım şu an yoğun bakımda o şahsın da ne olduğunu bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

“BARİ 1 AY HAPSE ATSAYDINIZ”

Baba Cuma Doğan  sözlerini şöyle sürdürdü:

“Büyük kızım ve küçük kızım marketten dönüyorlardı o şahıs da bunlardan önce girip binanın merdivenlerinde saklanmış. Benim çocuklar içeri girince o da arkalarından kapıyı zorlamış ve elinde silahla içeri dalmış. ‘Kapıyı pencereyi kapatın hepinizi öldüreceğim’ diye tehdit etmiş. Kızım yapma diye yalvarıyorken önce ‘Seni öldürmeyeceğim’ diyor ve önce kızımı vuruyor sonra kendisini vuruyor.”