28 Şubat davasında ömür boyu hapis cezasına çarptırılan emekli korgeneral Vural Avar dün gece cezaevinde hayatını kaybetti.

Emekli generallerden Erol Özkasnak, Hakkı Kılınç ile aynı odayı paylaşan 85 yaşındaki Vural Avar, uzun süredir demans hastasıydı. Emekli korgeneralin kısa süre önce de kaburgası kırılmıştı.

Metin Uca: İfademi verdim. Sayın savcı bunun bir gösteri olduğunu anladı ve şimdi özgürüm Metin Uca: İfademi verdim. Sayın savcı bunun bir gösteri olduğunu anladı ve şimdi özgürüm

28 Şubat davasıyla ilgili olarak 14 kişi ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış, bunlardan Çevik Bir, Çetin Saner, Aydan Erol rahatsızlıkları nedeniyle tahliye edilmişlerdi. Avar’ın vefatıyla cezaevinde 28 Şubat hükümlülerinden 10 kişi kaldı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Avukat Hüseyin Ersöz kendisine ait sosyal meyda hesabından ” Çok üzgünüm. Bunun ismi “zulümdür”, hukuk eliyle “cinayettir”! Asla affetmeyeceğiz, unutmayacağız. Hukuk Tarihinde kara bir leke olarak anılacaksınız! Ailesine başsağlığı diliyorum. Işıklar içinde uyusun! ” dedi.