GÜNDEM

Gün Sonu | CHP’li Altay’dan ‘sahte tutanak’ iddiası

İstanbul’da Maltepe’de İlçe Seçim Kurulu, sayımın hızlanması için kurul sayısını 32’ye çıkarma kararı aldı. Ekrem İmamoğlu “12 gündür Maltepe’de sayım sürüyor; bir yavaşlatma işlemi var, hedefiniz nedir, anlamış değilim” dedi. CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay grup toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Büyükçekmece’de sahte tutanak tutulduğu iddialarını gündeme getirdi.

İstanbul’da Maltepe’de İlçe Seçim Kurulu, sayımın hızlanması için 20 kurul daha oluşturma kararı aldı. Daha önce 12 olan kurul sayısının 32’ye yükseltilmesi kararı henüz uygulanmaya başlanmadı. Maltepe’deki 1089 sandığın şu ana kadar 525’i sayıldı.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay grup toplantısı sonrası açıklama yaptı. Büyükçekmece’de sahte tutanak tutulduğu iddialarını dile getiren Altay, “CHP Meclis grubu İstanbul’da demokrasi nöbeti tutuyor. Meclis grup toplantımızda demokrasi nöbetini değerlendirdik. Şu an MYK toplantımız sürüyor. Hukuki bir süreç siyasallaştırılıyor” dedi.

AKP Sözcüsü Çelik: “Birleştirme tutanakları ortaya çıktıktan sonra, itiraz hakkımızı kullanma hakkımız var. O işlem gerçekleştikten sonra zannediyorum 7 gün itiraz hakkımız var, ivedilikle kullanılacaktır.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: “AK Partili vatandaşlarıma soruyorum ben sizin adayınız olsaydım ne hissederdiniz?”

YSK, HDP’den Mardin Belediye Başkanlığı’na seçilen Ahmet Türk’e mazbata verilmesini kararlaştırdı.

YSK, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde HDP’li adayın KHK ile ihrac edilmesi sebebiyle mazbatanın 2’nci olan AKP’li adaya verilmesine karar verdi.

AKP’nin Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde yaptığı itiraz kabul edildi. Keskin’de yeniden seçim yapılacak.

YSK, Denizli’nin Honaz ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Honaz’da seçimi AKP kaybetmişti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, AKP’li Özhaseki’nin kayınbiraderini görevden aldı.

Günün önemli gelişmelerini sizin için derledik:

Etiketler

SON TWEET’LER

32 minutes ago
Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, belediyelere gönderdiği yazı ile kayyum döneminde yerleştirilen beton blokların ikinci bir emre kadar kaldırılmaması talimatı verdi. via/@MAturkce https://t.co/3x7M2Qeno2
38 minutes ago
Şarkıcı Sıla'yı şiddete maruz bırakan oyuncu Ahmet Kural, bugün (22 Nisan) görülen duruşmada 16 ay 20 gün hapis cezası aldı. https://t.co/k04edjHAQt
9 29
50 minutes ago
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, ülkenin ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırının üzerinden 24 saate yakın süre geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapmadı. https://t.co/LFkZkQ8izS
19 30
56 minutes ago
ABD Dışişleri Bakanlığı Sri Lanka'da yeni saldırıların gerçekleşebileceğini duyurdu. https://t.co/bzvj1a12u2
1 6
1 hour ago
ABD'de Güney Kaliforniya’da, 7 tane yavru köpeği ölüme terk eden kadın hakkında soruşturma başlatıldı. Kısa sürede fark edilen yavrular ise özel bakıma alındı. https://t.co/CigxeVyGnu
3 29