"Yurdun dört bir yanından yolsuzluk ihbarları yağıyor"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yaptığı uyarı sonrası partiye ihbar ve dosya yağdığı öne sürüldü.

GÜNDEM 26.10.2021 - 19:57 26.10.2021 - 20:14

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 18'i "milat" olarak duyurmuş, bürokratlara "kanunsuz emileri yerine getirmeyin" demişti. Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, bu çağrının ardından CHP'ye ihbar yağdığını öne sürdü.

Ataklı, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratları uyarmıştı geçen hafta. 18 Ekim’i de hedef göstermiş ve “Artık size verilen kanunsuz emirleri yerine getirmeyin, gelin yolsuzlukları bize anlatın” mesajı vermişti. CHP’li yetkililerin söylediğine göre yurdun dört bir yanından bu tür ihbarlar ve dosyalar yağıyormuş. Bakalım CHP bunu iyi değerlendirebilecek mi?

NE OLMUŞTU?

Kılıçdaroğlu, hafta sonu sosyal medya hesabında yayınladığı videoda; "İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak ve eminim ki bu bürokratların bir kısmı 'efendim emir aldık uygulamak zorunda kaldık' diyeceklerdir. Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, pazartesi itibariyle durun. Bu illegal, paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin" çağrısını yaptı. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST