Yeşiller içerisindeki Ayder Yaylası, otopark ve otel ile daha yaşanılabilir olacakmış

Açıklamasında "Yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz, Ayder Yaylası doğal güzellikleri ile korunacak" diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ardından "Vatandaşımızın kullanacağı bir otelimizi aça...

EKOLOJİ-ÇEVRE 13.06.2020 - 21:23 13.06.2020 - 21:23

Açıklamasında "Yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz, Ayder Yaylası doğal güzellikleri ile korunacak" diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ardından "Vatandaşımızın kullanacağı bir otelimizi açacağız. 1750 araçlık bir kapalı otopark inşa edeceğiz" dedi.

Ayder Yaylası ile ilgili "Doğal güzellikleri ile korunacak. Bu alanda yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz. Uzun yıllar hatıraların yaşatıldığı bir alan olarak gelecek nesillelere aktarılacaktır" açıklaması yapan Bakan Kurum, 1750 araç kapasiteli yeraltı otoparkının yapıldığını, eski termal otelin yeniden yapacağını, etrafına da 55 yeni apart ve seyir terasının inşa edileceğini söyledi.

"1750 KAPASİTELİ OTOPARK İNŞA EDİYORUZ"

Bakan Murat Kurum'un açıklaması şu şekilde: "Ayder girişine 1750 araçlık kapalı otopark inşa ediyoruz. Tamamen yerin altında, yerin üstünde yapı görünmeyecek. Vatandaşlarımız oradan ringlerle tesislerden yararlanacak. Doğal güzellikler korunacak. Projenin inşaatını inşallah önümüzdeki yıl tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine açacağız. Ayrıca 55 tane yerel mimariye uygun apart üniteleri yapacağız. Vatandaşlarla görüşerek gönüllü bir dönüşüm süreci başlatacağız. Onların rızası ve isteği ile yerinde gönüllü yapacağız. Hızlı bir şekilde önümüzdeki yıl ikinci etabını tamamlıyor olacağız. Projeler bitince Ayder bugünden güzel çok daha yaşanabilir bir yayla olacak."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@