Yenimahalle Belediyesi, başkentte dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte yurttaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için yoğun mesai yaptı.

Karla mücadele çalışmaları kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; bobcat, greyder, kepçe, tuzlama aracından oluşan 70 araç ve 140 personeli ile gece boyunca çalıştı. Kar küreme, kaldırım temizleme ve tuzlama çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdüren ekipler, sabahın ilk saatlerine kadar tüm  sokakları açtı. 

Park Bahçeler Müdürlüğü 150, Temizlik İşleri Müdürlüğü ise 250 kişilik ekibiyle seferber oldu. Ekipler, ilçe sakinlerinin sıklıkla kullandığı yaya yolları, kaldırımlar, üst geçitler, parklar ve merdivenleri de kardan temizleyerek tuzladı. 

Yurttaşların güvenliğini öncelik olarak gördüklerini belirten Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şunları söyledi:

“Ekiplerimiz akşam saatlerinden başlayarak, ilçeyi karış karış kar esaretinden kurtardı. Önceliğimiz vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde gideceği yere ulaşım sağlamasıdır. Vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri de ivedi bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Vatandaşlarımızın kar zulmü yaşamaması için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımız da araç kullanırken lütfen kış lastikleri olmadan yola çıkmasınlar hem kendi canlarını hem de başkalarının canını hiçe saymasınlar.”

UEDAŞ kuş yuvası projesini başlattı UEDAŞ kuş yuvası projesini başlattı