Yenimahalle Belediyesi, ilçenin 14’üncü kreşi olan Turgut Özal Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı. Kreşte, toplam 180 öğrenci eğitim görecek. 

Yenimahalle Belediyesi, ilçenin 14’üncü kreşi olan Turgut Özal Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı. Kreşte, toplam 180 öğrenci eğitim görecek. 

Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen kreş açılışına, CHP Ankara Milletvekilleri Levent Gök, Servet Ünsal, Yıldırım Kaya, Gamze Taşcıer, CHP Parti Meclis üyesi Umut Akdoğan, Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu, Erhan Aras, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı.

Kocaeli Büyükşehir 'su' deneyi Kocaeli Büyükşehir 'su' deneyi

Başkan Yaşar açılışta, şunları söyledi:

“2 BİN 650 ÖĞRENCİYİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

“Bugün sorunlarımızı çözmenin ilk öncelikli yolu eğitimi düzeltmektir. Artık okul öncesi eğitim sadece çalışan annelerin sorunu değil, tüm çocukların hakkıdır. Artık bu bir devlet politikası olmalıdır. Yenimahalle’de göreve geldiğimde 110 öğrenci kapasitesi olan tek bir kreş vardı. Bugün ise 14’üncü kreşimizi açtık. 2 bin 650 öğrenciyi, 500 eğitmenle geleceğe hazırlıyoruz. Devlet okullarıyla ilgilenmek, kreşler, etüt merkezleri açmak bizim işimiz değil, demedik. Sizin işiniz değil diyenlerle de yılmadan mücadele ettik. Çünkü bir kentteki her soruna sahip çıkmak ve sorunları çözmek bana göre yerel yönetimlerin sorumluluğudur. Biz istiyoruz ki ilçe sakinlerimiz yaşadığı yerde mutlu olsun ve biz bunu başardık Yenimahalle’de.”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ise “Bugün Yenimahalle Belediye Başkanımız ve konuklarımız ile belediyemizin 14’üncü kreşini açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımıza sahip çıkmak ülkeye sahip çıkmaktır. Bu çocukların geleceğini kurtarmak Cumhuriyetin geleceğini inşa etmek demektir” diye konuştu.