Yarından itibaren huzurevleri ve bakım evlerinde aşılama başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçildiğini bildirdi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Sağlık çalışanlarımızdan 830 bin kişi aşının ilk dozunu oldu. Dü...

GÜNDEM 18.01.2021 - 22:43 18.01.2021 - 22:43 Dokuz8 Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Sağlık çalışanlarımızdan 830 bin kişi aşının ilk dozunu oldu. Dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdik." açıklamasını yaptı. Bakan Koca, aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçildiğini bildirdi.

"90 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN DE PROGRAM BAŞLIYOR"

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 81 ilin sağlık müdürleri ile aşı programını değerlendirdiklerini vurgulayarak, "Sağlık çalışanlarımızdan 830 bin kişi aşının ilk dozunu oldu. Dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdik. Program takvimine göre sağlık çalışanları çarşamba gününe kadar aşılanmaya devam edilecek. Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Yarından itibaren Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak. Aynı zamanda 90 yaş üzeri vatandaşlarımız için de program yarın başlıyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@