dokuz8HABER Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Biçici ve Genel Yayın Koordinatörü Mustafa Kara 1 Mayıs'a doğru özel programında son hazırlıkları anlattı.

Tarihi 2022 1 Mayıs'ına günler kala emek örgütleri alanlara çıkmaya başladı. AKP-MHP hükümetinin yarattığı işsizlik ve ekonomik krize karşı işçiler, emekçiler seslerini alanlarda duyurmaya kararlı. 

dokuz8HABER Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Biçici ve Genel Yayın Koordinatörü Mustafa Kara 1 Mayıs hazırlıklarını ve mesajları değerlendirdi.

Emek örgütleri ve sendikaların 1 Mayıs'ı bir hafta boyunca kutlayacağını belirten Gökhan Biçici, bu 1 Mayıs'ın tarihi bir sürece sahne olacağını söyledi. 

İŞÇİ SINIFI CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZ YILINA NASIL GİRECEĞİNİ DE GÖSTERECEK

Biçici şunları söyledi: 

Newroz kötü hava koşullarına rağmen çok coşkulu kutlanmıştı. 1 Mayıs'ın da benzer şekilde kutlanacağını düşünüyorum.

İşçi sınıfı Cumhuriyetin ikinci yüz yılına nasıl gireceğini de bu 1 Mayıs ile gösterecek.

BU 1 MAYIS'IN GÜNDEMİ EKONOMİK KRİZ OLACAK

Mustafa Kara ise AKP öncesi yapılan 1 Mayıslara dikkat çekerek o coşkunun yeniden yakalanması için yapılacakları anlattı:

"2012'den bu yana çok fazla 1 Mayıs coşkusunu yaşayamadık. O havayı bir türlü yakalayamadık. Bu 1 Mayıs'ın gündemi de kriz olacak. Bu bahar işçi sınıfının baharı olacaktır. Çok kritik ve önemli bir 1 Mayıs'a giriyoruz. Kritik bir seçim öncesi son 1 Mayıs olabilir."