Varlık Fonu Genel Müdürü görevden alındı: Yerine Selim Arda Ermut atandı

Türkiye Varlık Fonu’nun Genel Müdürü Zafer Sönmez, görevden alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sönmez'in yerine Selim Arda Ermut atadı.AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Rec...

GÜNDEM 09.03.2021 - 08:55 09.03.2021 - 08:55

Türkiye Varlık Fonu’nun Genel Müdürü Zafer Sönmez, görevden alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sönmez'in yerine Selim Arda Ermut atadı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugün Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürlüğü'ne Selim Arda Ermut atandı.TVF Yönetimi Anonim Şirketi Genel Müdürü Zafer Sönmez'in görevden alınmasıyla yerine atanan Selim Arda Ermut, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı'nı yürütüyordu.

SELİM ARDA ERMUT KİMDİR?

1980 yılında Karaman'da doğan Arda Ermut, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004 yılında mezun oldu ve 2005 yılında İstanbul'da Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak profesyonel kariyerine başladı.Başbakanlık bünyesindeki kariyerine kuruluşunda da rol aldığı Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nda devam etti. 2007 yılında Ajansta Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Ermut, kurum içerisinde tüm ara pozisyonlarda görev alarak önce Daire Başkanlığına, 2015 yılında ise Başkanlığa atandı.Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş sürecinde Yatırım Ofisinin Cumhurbaşkanlığı bünyesinde konumlandırılması çalışmalarını yürüttü ve 2018 yılında Ofis Başkanlığına getirildi. Arda Ermut Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı görevini Şubat 2020 yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu'na bıraktı. Eylül 2018’den bu yana Türkiye Devlet Varlık Fonu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam eden Ermut, bu görevinden 2020 Kasım ayında ayrılmıştı.Haziran 2019’da Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Ermut THY İcra Kurulu’nda da üç üyeden biri olarak görev yapıyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST