Türk Hava Yolları'nın (THY) yabancı ülke oyuncularını Business Class da ağırlayıp A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın performanslarını etkileyecek bir sıkışıklıkta yolculuk etmesi tepki gördü. Ebrar Karakurt ve Zehra Güneş sıkış tepiş haldeki fotoğraflarını paylaşıp duruma tepki göstermişti.

Voleybol Federasyonu ve THY'den kafa karıştıran uzun ve tam çözülemeyen; sonuç olarak suçu birbirine atan açıklamalar gelmişti.

AKP'li Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraoğlu, krizin çözüldüğünü açıkladı.  Uraloğlu, iletişimde hata yaptıklarını itiraf edip şunları dile getirdi:

“Ardından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanıyla konuştum. Kendisi bana şunu söyledi; ‘Burası Amerika uçuşu ve yaklaşık 13 saatlik bir uçuş. Bize tam 10 gün önceden haber verdiler. 10 gün önce özel bir uçak veya özel bir sefer ilave etmeksizin konuyu çözme şansımız yoktu. Geç haber verildiği için çözemedik"

Dolayısıyla böyle bir yaklaşımda olan kurum bunu esirgemeyecektir. Ancak iletişimde çok doğru bir noktada olmamışız maalesef. Bunu çok açıklıkla söyleyebilirim. Dönüşlerini business olarak organize etmeye çalışıyoruz"