Evli olduğu erkek tarafından maruz kaldığı şiddetten kurtulmak için Türkiye’ye kaçan ancak bulunduktan sonra tekrar İran’a götürülen Mona Hayderi adlı genç kadın katledildi.

İran’ın Huzistan eyaletine bağlı Ahvaz kentinde, 17 yaşındaki Mona Hayderi isimli kadın evli olduğu erkek tarafından katledildi.

Olay dün saat 15.00 sıralarında Huzistan eyaletine bağlı Ahvaz kentinde meydana geldi. Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine eve gelen polisler, vücut bütünlüğü bozulan genç kadının bedenin bir bölümünü cinayet failinin evinde diğer bölümünü ise sokağa atılmış halde buldu.

Fail, elindeki kesici suç aletiyle Kasai Xasyar Meydanı'nda “namusumu temizledim” diye bağırarak, bir süre dolaştığı ileri sürüldü.  Henüz 12 yaşında kuzeniyle (amcaoğlu) zorla evlendirilen 17 yaşındaki genç kadının 3 yaşında bir çocuğu olduğu belirtildi.

Gözden kaçırmayın

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Rus ordusu 28 bin 700 askerini, 1263 tankını kaybetti Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Rus ordusu 28 bin 700 askerini, 1263 tankını kaybetti

ŞİDDETTEN KAÇARAK TÜRKİYE’YE SIĞINMIŞTI

Mona Hayderi, maruz kaldığı şiddetten kurtulmak için Türkiye'ye kaçtığı ancak cinayet faili tarafından bulunup tekrar İran'a götürüldüğü öğrenildi. İran’a götürüldükten sonra eşi ve eşinin erkek kardeşi tarafından katledilen genç kadının faillerinin aynı gün polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi.