Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Turgutlu Kaymakamlığı ve AFAD iş birliğiyle Turgutlu’da başlatılan dayanışma kampanyası kapsamında bölgeye 100’e yakın yardım TIR’ını sevk eden Turgutlu Belediyesi, Başkan Çetin Akın’ın önderliğinde ‘Turgutlu Sokağı’ projesi için gerekli adımları attı. 

Deprem bölgesindeki yaraların sarılması adına çalışmaların devam ettiğini belirten Akın, şunları söyledi:

“Üzücü, yıkıcı bir afet yaşadık. Depremin hemen ardından ilçemizde yardım kampanyalarını başlattık. Hemşerilerimizle birlikte bir bütün olarak büyük bir yardım seferberliği sürdürdük. Turgutlulu hemşerilerimin ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha anladım. Şimdi yaralarımızı sarmaya, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Afet bölgesinde oluşturulacak konteynerkente ürettirdiğimiz konteynerleri göndererek bir ‘Turgutlu Sokağı’ oluşturacağız. İlk sevkiyatın önümüzdeki hafta içinde başlamasını planlıyoruz. Bu yıkıcı afetin üstesinden el birliği ile geleceğiz.”

Turgutlu Belediyesi, Cuma Pazarı Projesi’nde yeniden ihaleye çıkıyor Turgutlu Belediyesi, Cuma Pazarı Projesi’nde yeniden ihaleye çıkıyor

Turgutlu Belediye Başkanı Akın, Başkan Yardımcısı Evren Erbaş ile birlikte, deprem bölgesinde gönderilecek konteynerlerin üretim çalışmalarını da yerinde inceledi. Üretimi tamamlanan konteynerlerin gelecek hafta deprem bölgesine sevk edilmesi planlanıyor.