Turgutlu Belediyesi tarafından kente kazandırılması planlanan Cuma Pazarı Projesi bir kez daha ihaleye çıkıyor. Geçen aylarda ilk ihalesi yapılan Cuma Pazarı Projesi’nin ihalesine yalnızca bir firma katılmıştı. Teklif veren tek firmanın da belgeleri yetersiz olduğu için ihale iptal edilmişti. Cuma Pazarı Projesi’nin yapım ihalesi, 23 Mart Perşembe günü saat 11.00’de Turgutlu Belediyesi'nde yapılacak. Açık ihale usulü ile yapılacak ihale, Kamu İhale Kurumu’nun Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden gerçekleştirilecek.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Cuma Pazarı Projemize ikinci kez ihaleye çıkıyoruz. Projemizin yapım ihalesi 23 Mart Perşembe günü saat 11.00’de Turgutlu Belediyesinde yapılacak. Hayata geçirmeyi planladığımız projemiz hemşehrilerimizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak” dedi.

Manisa'da kurtlar 9 koyunu öldürdü Manisa'da kurtlar 9 koyunu öldürdü

CUMA PAZARI PROJESİ ÖZELLİKLERİ

Cuma Pazarı Projesi'nde 19 adet kapalı dükkan, 183 adet tezgah, 1 büfe ve 1 zabıta noktası yer alacak. Elektrikli ve engelli araç yeri olmak üzere toplam 130 araçlık otopark alanı olacak. Cuma Pazarı Projesi'nin ihale aşamasının tamamlanmasının ardından 2023 yılı içerisinde inşa edilerek vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.