Tunceli’de 2 bin 825 kişinin başvurduğu 250 TOKİ konutu için kura çekildi. Konutlar, Tunceli merkezi, Hozat ve Mazgirt ilçelerine yapılacak.

CHP’li Pınar Uzun: Nüfuz sahibi sapıkları koruyan anlayışın üzerine ateş olup yağacağız CHP’li Pınar Uzun: Nüfuz sahibi sapıkları koruyan anlayışın üzerine ateş olup yağacağız

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında Tunceli’de yapacağı konutlar için 14 Eylül'de başlayan başvurular 31 Ekim tarihi itibariyle sona erdi. Tunceli merkez, Hozat ve Mazgirt ilçelerinde yapılacağı açıklanan 250 konut için kurama çekimi Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan'ın katılımıyla yapıldı. 250 konut için 2825 kişi başvurdu.

"ÜZÜLMEYİN, DEVAMI GELECEKTİR"

Tunceli Merkezde 93 konut için 2614 kişi, Mazgirt'te 68 konut için 78 kişi, Hozat'ta 89 konut için 133 kişi başvurdu. Kura çekiminde konuşan Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, "Artan kiralar, eskimiş yapılar ve deprem açısından konut projelerimiz önemli bir yer tutmaktadır. Kura çıkmayanlar üzülmesin çünkü devamı gelecektir" dedi.