Tuba Erkol'u katleden Bekir Erkol'a 'öldürürken zevk almadı' indirimi

Konya'da Tuba Erkol'u kesici alet ile pek çok yerinden yaralayarak katleden Bekir Erkol'a haksız tahrik ve iyi hal hükümleri uygulayan mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı.Konya'da Tuba Er...

TOPLUMSAL CİNSİYET 20.06.2021 - 10:13 20.06.2021 - 10:13 Dokuz8 Haber

Konya'da Tuba Erkol'u kesici alet ile pek çok yerinden yaralayarak katleden Bekir Erkol'a haksız tahrik ve iyi hal hükümleri uygulayan mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı.

Konya'da Tuba Erkol'u kesici alet ile pek çok yerinden yaralayarak katleden Bekir Erkol'a haksız tahrik ve iyi hal hükümleri uygulayan mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı. Karara göre sanık, eşini öldürürken zevk almadı. Bu 'nedenle canavarca hisle öldürme' suçunun oluşmadığına kanaat getirildi. 22 Ağustos 2019'da Karatay ilçesinde belediyenin çöp toplama araçlarında şoförlük yapan 42 yaşındaki Bekir Erkol, 37 yaşındaki evli olduğu kadın olan Tuba Erkol'u çocuklarının gözü önünde katletmişti.

"CANAVARCA HİSLE GERÇEKLEŞTİĞİNİ GÖSTEREN SOMUT BİR DELİL YOK"

Tuba Erkol'un avukatları ve ailesi davanın başından itibaren olayın canavarca hisle gerçekleştirildiğini ileri sürmüştü. Sabah gazetesinden Tolga Yanık'ın haberine göre mahkeme, açıkladığı gerekçeli kararında olayın canavarca hisle gerçekleştirdiğini gösteren somut bir delilin olmadığını belirtti.

KARARDA "ŞUURUNU KAYBETTİĞİ" İDDİASI

Kararda, Bekir Erkol'un canavarca hisle sanığın eziyet ederek öldürme olayından bir haz, bir mutluluk duyması gerektiği, olayda sanığı haz ve zevk duyduğunu gösterir somut bir delilin olmadığı, o anda şuurunu kaybettiği ifade edildi. Konya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kadın üyesi, sanığa haksız tahrik indirimi verilmemesi gerektiğini belirterek karşı oy kullandı.

CEZASI 18 YIL 4 AYA İNDİRİLMİŞTİ

Bekir Erkol, çıkarıldığı nöbetçi hâkimlikçe tutuklanmıştı. Geçtiğimiz ay son kez hâkim karşısına çıkan Bekir Erkol, 'eşi kasten öldürmek' suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış, haksız tahrik ve iyi hal hükümleri uygulanarak cezası 18 yıl 4 aya indirilmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@