Tepebaşı Belediyesi Sukurusu Uygulama Merkezi’nde, atık kağıtların yeniden dönüşümü ile 2023 yılı için 5 bin adet tebrik kartı üretildi. Merkezi ziyaret eden Belediye Başkanı Ahmet Ataç da uygulamanın Türkiye’de tek olduğunu aktardı.  

Tepebaşı Belediyesi, atık kağıtları yeniden dönüştürerek değerlendirirken, tebrik kartı kültürünü de yaşatmaya devam ediyor. Ofis ve doğa atıklarından geri dönüştürülerek üretilen Sukurusu kağıtları, 2023 yılı için özel bir görsel ile hazırlandı. Başkan Ataç da 14 yıldır sürdürülen yılbaşı tebrik kartı üretimini incelemek üzere Sukurusu Uygulama Merkezi’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Ziyaretinde tebrik kartı uygulaması hakkında değerlendirmelerde bulunan Ataç, şunları söyledi:

Tarım işçisi kadınlara eğitim Tarım işçisi kadınlara eğitim

“ÜRETTİĞİMİZ KART SAYISI 165 BİN”

“Yılbaşı tebrik kartlarımızın sayısı bu yıl 5 bin adet oldu. 2009’dan bu yana geri dönüşüm ile ürettiğimiz kart sayısı da 165 bine ulaştı. Bu uygulama Türkiye’de tek. Atık kağıdın yeni bir amaca dönüşmesi, aynı anda bir farkındalık da taşıyor. Bu çalışma çok değerli. Geçmiş yıllarda Köprübaşı’nda tebrik kartları satılırdı, o yılların sıcaklığını yaşayan vatandaşlarımız için de nostaljik bir duygu yaşatmış oluyoruz. Geri dönüşümün önemi ile birlikte kartlarımızda bu sene, ‘Eğitim, sanat ve siyasette aydınlık, özgür bir yıl’ temennisine yer verdik. Bu yıl da güzel bir kart oldu, emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Eline ulaşan vatandaşlarımızın da emek dolu bu kartları saklamasını diliyorum. Tüm hemşehrilerimin yeni yılı sağlık dolu ve aydınlık olsun.”