2,5 milyon EYT'liye ne zaman maaş bağlanacağı konusunda AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "EYT en geç haftaya Meclis'e sunmayı planlıyoruz, maaşlar en geç Mart ayında yatırılacak. Bu konuda en ufak bir tereddüt söz konusu değil" dedi.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin maaş belirsizliği netleşti. 2,5 milyon EYT’liyi ilgilendiren maaş bağlama sürecine ilişkin AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu açıklama yaptı.

Birleşik Metal-İş Sendikası: Schneider Enerji ile anlaşma sağlandı Birleşik Metal-İş Sendikası: Schneider Enerji ile anlaşma sağlandı

AKP’li Akbaşoğlu “EYT en geç haftaya Meclis’e sunmayı planlıyoruz, maaşlar en geç Mart ayında yatırılacak. Bu konuda en ufak bir tereddüt söz konusu değil” dedi.

Akbaşoğlu, şu açıklamayı yaptı:

“EYT ile ilgili Çalışma Bakanlığımız teknik çalışmayı bitirdi. 2022 yılı içinde çeşitli EYT platformları meselelerini anlattılar. Ayrı ayrı toplantılar yaptık. Kesin olarak çözümleyeceğimizi ifade etmiştik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Eylül 1999’dan önce hukuki statü neyse onun aynen devam ettirileceğine yönelik ve yaklaşık 23 yıl sürmüş olan bu durumun AK Parti ve Cumhur İttifakı iradesiyle bizlere talimatlandırmasıyla çözüme kavuşturacağız. Bunu en geç haftaya Meclis’e sunacağız. En geç Mart ayında bütün EYT’li kardeşlerimiz maaşlarını alabilecekler”