Suruç Katliamı’nda yaşamını yitirenlerin anılmak istendiği etkinlikte darp edilerek gözaltına alınan Ulaşcan Taylan Arguç hakkında üniversite yönetimi tarafından disiplin soruşturması başlatıldı. 

Gözden kaçırmayın

Akşener, SADAT'ın kamp fotoğraflarını gördüm ciddiye alınması gereken bir durum bu Akşener, SADAT'ın kamp fotoğraflarını gördüm ciddiye alınması gereken bir durum bu

MA'nın aktardığı habere göre; Adana'da, Urfa’nın Suruç ilçesinde IŞİD’in gerçekleştirdiği bombalı saldırıda yaşamını yitiren 33 kişi için 19 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenilen anmaya müdahale eden polis 19 genci darp ederek, gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri savcılık tarafından serbest bırakılan 19 kişi hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet” etmekten soruşturma başlattı. 

Soruşturmanın yürütüldüğü gençlerden biri olan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi öğrencisi Ulaşcan Taylan Arguç hakkında bu kez üniversite yönetimi tarafından disiplin soruşturması açıldı. Üniversite yönetiminin 3 Eylül’e kadar savunma istediği Arguç, "Tüm organları faşizmin baskı aygıtı haline gelen devlet, emniyet, dekanlık işbirliği ile Suruç Katliamı’nı unutmayan ve onun dinamizmini yaşatan gençliği baskı altına alamıyor. Gençliğin alanlardaki sesini bastıramayan faşizm, gözaltı, tutuklama ve saldırıları yeterli gelmeyince gençliği akademiden silmeye çalışmaktadır. Kendi hukuk sistemlerine  uymayan bu baskıları tanımıyoruz” tepkisinde bulundu.