Suna Kıraç hayatını kaybetti

Uzun yıllardan beri ALS hastalığı ile mücadele eden Suna Kıraç, 79 yaşında hayatını kaybetti. Suna Kıraç, Vehbi Koç'un kızı aynı zamanda İnan Kıraç'ın eşiydi.Koç Holding’in kurucusu Vehbi Ko...

GÜNDEM 15.09.2020 - 11:40 15.09.2020 - 11:40

Uzun yıllardan beri ALS hastalığı ile mücadele eden Suna Kıraç, 79 yaşında hayatını kaybetti. Suna Kıraç, Vehbi Koç'un kızı aynı zamanda İnan Kıraç'ın eşiydi.

Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç’un kızı Suna Kıraç 79 yaşında hayatını kaybetti. Kıraç uzun süredir ALS hastalığı ile mücadele ediyordu. Koç Holding’ten yapılan açıklamada, “Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş yıllarından 2010'a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç'ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Sayın Suna Kıraç'ı emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, ilham veren, vizyoner ve öncü kişiliği ile her zaman hatırlayacağız ve unutmayacağız" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@