Süleymaniye Asayişi yaptığı yazılı bir açıklama ile Jineoloji Araştırma Merkezi üyesi Nagihan Akarsel’in katil zanlılarının Koye ilçesinde yakalandığını açıkladı.

Süleymaniye Asayişi yaptığı yazılı bir açıklama ile bugün Süleymaniye’de katledilen Jineoloji Araştırma Merkezi Üyesi Nagihan Akarsel’i öldüren kişilerin Koye ilçesinde yakalandığını açıkladı.

Süleymaniye Asayişi tarafından yapılan açıklamada, “Bugün sabah saatlerinde Süleymaniye’nin Bahtiyar mahallesinde Nagihan Kemal Akarsel isimli bir kadının yaşamını kaybettiği bilgisi alındı. Güçlerimiz hemen olay yerine intikal ederek incelemelere başladı. Detaylı bir soruşturmanın ardından birkaç saat içinde Bölge Asayiş Kurumu Başkanı’nın talimatı ve Hewlêr-Koye Asayişi işbirliğiyle olayın faillerini yakaladık. Faillerin sorgusu devam ediyor. Faillerin yakalanması sırasında bizlerle bilgi paylaşarak işbirliği yapan yurtsever halkımıza teşekkür ediyoruz” denildi.

Açıklamada faillerin kimlik bilgileriyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Kılıçdaroğlu’ndan çocuk istismarına tepki: Hak ettiğinizi bulacaksınız Kılıçdaroğlu’ndan çocuk istismarına tepki: Hak ettiğinizi bulacaksınız

Ulaştığımız kaynaklar saldırıyı gerçekleştiren saldırganın Hewlêr’e kaçmak istediği ve YNK denetimindeki son asayiş noktasında yakalandığını belirtti.